Kupujesz pierwszy raz buty taneczne? Zwróć uwagę na podeszwę!

Jakie jest główne kryterium wyboru podeszwy tanecznej?

W pierwszej kolejności przeznaczenie obuwia. Czy będziesz używać go tylko na parkiecie w trakcie tańca, czy przyda się również na inne okazje lub do chodzenia na co dzień? W naszej ofercie mamy dwie napopularniejsze podeszwy taneczne: welurową i poligumową. Która będzie dla Ciebie najlepsza? Sprawdź poniżej.

Podeszwy w butach tanecznych, podeszwa taneczna

Buty z podeszwą WELUROWĄ to wybór obowiązkowy dla wszystkich tancerzy towarzyskich na poziomie turniejowym.

✔️ Podeszwa ta wykonana jest ze skóry naturalnej, tzw. łosiówki.

✔️ Jej najważniejszą zaletą jest plastyczność.

✔️ Ze względu na swoją miękkość nadaje się jedynie do użytkowania w warunkach wewnętrznych. Zamoczenie lub ostre podłoże powoduje diametralnie szybsze zużycie podeszwy.

✔️ Aby nie była zbyt śliska, konieczna jest regularna jej pielęgnacja. Tutaj zdecydowanie przyda się szczotka druciana, czyli drapak.

Podeszwa welurowa, podeszwa taneczna

Kiedy natomiast warto wybrać buty z podeszwą POLIGUMOWĄ?

✔️ Jeśli chcemy używać butów w każdych warunkach – na parkiecie, na ulicy, w deszczu (ale na śniegu może już niekoniecznie ;)).

✔️ Podeszwa poligumowa nie jest tak miękka jak welurowa, daje również mniejszą możliwość pracy stopom. Mimo to poligum jest wciąż bardziej miękki niż podeszwa w tradycyjnym obuwiu.

✔️ Dodatkowym plusem jest estetyczne i eleganckie wykończenie buta. Dlatego wszystkie nasze gotowe modele ślubne i wizytowe oferujemy z podeszwą poligumową.

Podeszwa poligumowa, podeszwa taneczna

I jeszcze jedna ważna rzecz! Jeżeli masz już nasze buty na podeszwie welurowej, ale chcesz używać butów także na zewnątrz, nic straconego. Zawsze możemy je podgumować. Więcej szczegółów znajdziesz na stronie akcesdance.pl w zakładce serwis obuwia.

Poza podeszwą welurową i poligumową mamy w ofercie również podeszwę styrogumową, której używamy zazwyczaj w obuwiu treningowym, oraz skórzaną.

Masz wątpliwości dotyczące wyboru właściwej podeszwy? Czekamy na Twoją wiadomość prywatną! 🙂

×