Jak mierzyć stopę?

1

Długość stopy (cm)

Długość stopy (cm)

Tę miarę można wykonać opierając piętę o stały przedmiot, podając długość stopy do końca palców.

2

Długość wkładki (cm)

Długość wkładki (cm)

W przypadku zamawiania obuwia z odkrytymi palcami prosimy o podanie długości "wnętrza" buta. Można zmierzyć własne obuwie, takie które jest odpowiednio dopasowane. Miarę należy zrobić od pięty do czubka, układając centymetr do linii buta.

3

Numer buta

Numer buta

Numer buta aktualnie używanego na co dzień.

4

Miara nr 1

Miara nr 1

Obwód stopy podany w centymetrach na wysokości haluksów. Podczas mierzenia metr powinien przylegać do stopy na całym jego obwodzie.

5

Miara nr 2

Miara nr 2

Obwód stopy podany w centymetrach na wysokości podbicia. Podczas mierzenia metr powinien przylegać do stopy na całym jego obwodzie.

6

Miara nr 3

Miara nr 3

Obwód przez kostkę. Podczas mierzenia metr powinien mocno przylegać do stopy na całym jego obwodzie. Miara nr 3 potrzebna jest do obuwia wychodzącego ponad kostkę.

7

Miara nr 4

Miara nr 4

Obwód nad kostką. Podczas mierzenia metr powinien przylegać do nogi na całym jego obwodzie. Miara nr 4 potrzebna jest do obuwia z zamkiem błyskawicznym oraz typu jazzówki wysokie.

8

Miara nr 5

Miara nr 5

Należy ją wykonać na wysokości 22 cm. Podczas mierzenia metr powinien przylegać do nogi na całym jego obwodzie. Miara nr 5 potrzebna jest wyłącznie do zamówienia na kozaczki damskie ludowe.

9

Łydka

Łydka

Obwód łydki w najgrubszym miejscu. Podczas mierzenia metr powinien przylegać lekko do nogi na całym jego obwodzie.

 


TABELA TĘGOŚCI STÓP

TABELE ROZMIARÓW

 

×