Jak mierzyć stopę?

DS Długość stopy (cm)

Tę miarę można wykonać opierając piętę o stały przedmiot, podając długość stopy do końca palców.

DW Długość wkładki (cm)

W przypadku zamawiania obuwia z odkrytymi palcami prosimy o podanie długości "wnętrza" buta. Można zmierzyć własne obuwie, takie które jest odpowiednio dopasowane. Miarę należy zrobić od pięty do czubka, układając centymetr do linii buta.

NB Numer buta

Numer buta aktualnie używanego na co dzień.

M1 Miara nr 1

Obwód stopy podany w centymetrach na wysokości haluksów. Podczas mierzenia metr powinien przylegać do stopy na całym jego obwodzie.

M2 Miara nr 2

Obwód stopy podany w centymetrach na wysokości podbicia. Podczas mierzenia metr powinien przylegać do stopy na całym jego obwodzie.

M3 Miara nr 3

Obwód przez kostkę. Podczas mierzenia metr powinien mocno przylegać do stopy na całym jego obwodzie. Miara nr 3 potrzebna jest do obuwia wychodzącego ponad kostkę.

M4 Miara nr 4

Obwód nad kostką. Podczas mierzenia metr powinien przylegać do nogi na całym jego obwodzie. Miara nr 4 potrzebna jest do obuwia z zamkiem błyskawicznym oraz typu jazzówki wysokie.

M5 Miara nr 5

Należy ją wykonać na wysokości 22 cm. Podczas mierzenia metr powinien przylegać do nogi na całym jego obwodzie. Miara nr 5 potrzebna jest wyłącznie do zamówienia na kozaczki damskie ludowe.

M6 Łydka

Obwód łydki w najgrubszym miejscu. Podczas mierzenia metr powinien przylegać lekko do nogi na całym jego obwodzie.


 

TABELE TĘGOŚCI STÓP

TABELE ROZMIARÓW

×