Badanie daje obraz stanu stopy pod względem parametrów biomechanicznych. Stopę i jej budowę pomimo że nie oddaje stopnia złożoności budowy, zmienności funkcji i możliwości motorycznych, można porównać do bardzo skomplikowanego urządzenia z zakresu mechaniki precyzyjnej. Stosując bardzo duże uproszczenie możemy porównać pracę naszych stóp do pracy układu jezdnego w samochodzie. Zasadniczy problem polega na tym że nawet drobna nieprawidłowość w mechanice samochodu jest natychmiast odczuwana i przeważnie naprawiana, natomiast w przypadku nieprawidłowości w naszym „układzie motorycznym” są one kompensowanie przez nasz układ kostno mięśniowy, albo bagatelizowane. Najczęściej zaczynamy reagować kiedy nasza „mechanika” zaczyna sprawiać ból. Idąc dalej bardzo lakonicznym porównaniem, nasz samochód obowiązkowo, okresowo sprawdzamy w stacji diagnostycznej i wyczuleni jesteśmy na nowe niepokojące dla nas stuki lub pogorszenie prowadzenia pojazdu. Nasz brak stabilności lub dziwne ścinanie obcasów, nienaturalne wycieranie podeszwy w butach traktujemy jako indywidualną cechę. W efekcie nakładanie na siebie nieprawidłowego ruchu lub kumulowanie przeciążeń może skutkować bardzo przykrymi konsekwencjami jak zwyrodnienia, stany zapalne, skurcze itp.
Badanie biomechaniki stopy ma być pewnego rodzaju „pit-stopem” przed zwiększonym obciążeniem, aby nasz układ motoryczny pracował w zgodnie z parametrami i konstrukcją jaka została stworzona przez całe tysiąclecia zmian ewolucyjnych.
Podczas badania biomechaniki sprawdzane są parametry statyczne w formie obrazowej na podoskopie, stan naprężenia mięśniowego I-go promienia, jego elastyczność i ewentualne blokady. Sprawdzany jest stan wysklepień wzdłużnych i poprzecznych, prawidłowość ustawienia tyłostopia. Kontrolowanych jest też wiele innych czynników uzależnionych od głównej aktywności np stabilność i poprawność stawiania kroków tanecznych itp.
Analiza zebranych danych jest podstawą do indywidualnego dopasowania wkładek ortopedycznych, zmiany konstrukcji i parametrów obuwia, które pozwalają na zwiększenie efektywności podczas aktywności fizycznej. Indywidualna korekcja zabezpiecza przed przeciążeniami oraz zapewnia poprawność motoryki. Pozwala też na skuteczne eliminowanie dysfunkcji o charakterze wrodzonym oraz te które powstały podczas zwiększonej aktywności fizycznej. Oferta skierowana jest dla osób uprawiających różne formy ruchu, niezależne od stopnia zaawansowania, takie jak: taniec, biegi, narciarstwo, treking itp. Badanie funkcji stopy oraz dobranie odpowiednich wkładek korekcyjnych doskonale sprawdza się również do codziennego użytku jako profilaktyka lub eliminowanie powstałych dysfunkcji. W przypadku bardzo dużych patologii gdzie zachodzi konieczność stosowania specjalistycznego obuwia ortopedycznego, ortez, itp. polecamy skorzystanie z usług zaprzyjaźnionych firm zajmujących się taka specjalizacją. Wszelkie polecenia przekazujemy podczas indywidualnego kontaktu z Klientem.
Prosimy o wcześniejsze umawianie się na termin badania tel. 12/654-91-68, 12/654-90-61 lub akces@akces.biz.